Facebookta Başkasının Gönderisi Nasıl Paylaşılır ?

Bengisoy

Global Mod
Global Mod
Facebook'ta Başkasının Gönderisini Paylaşma: Adım Adım Kılavuz

Facebook, arkadaşlarınızın ve ailenizin güncellemelerini, fotoğraflarını ve diğer içeriklerini görmek için harika bir yerdir. Ancak, bazen beğendiğiniz veya ilginizi çeken bir gönderiyi başkalarıyla paylaşmak isteyebilirsiniz. Neyse ki, başkasının Facebook gönderisini paylaşmak oldukça kolaydır. İşte adım adım bir kılavuz:

1. Gönderiyi Bulma: İlk adım, paylaşmak istediğiniz gönderiyi bulmaktır. Ana akışınızda gezinirken veya bir arkadaşınızın profiline göz atarken ilginç bir gönderi görürseniz, hemen paylaşabilirsiniz. Gönderiyi bulduktan sonra, paylaşmak için uygun olduğundan emin olun.

2. Paylaş Butonunu Bulma: Gönderiyi bulduktan sonra, sağ üst köşede üç noktalı bir menü simgesi veya "Paylaş" butonu bulunmalıdır. Bu butona tıkladığınızda, bir paylaşım seçenekleri menüsü açılacaktır.

3. Paylaşım Seçeneklerini Gözden Geçirme: Paylaş butonuna tıkladıktan sonra, bir paylaşım seçenekleri menüsü açılacaktır. Bu menüde, gönderiyi kendi zaman akışınıza, bir arkadaşınıza veya bir gruba paylaşabilirsiniz. Ayrıca gönderiyi mesaj olarak da paylaşabilirsiniz.

4. Paylaşımı Özelleştirme: Gönderiyi paylaşmadan önce, isterseniz paylaşımı özelleştirebilirsiniz. Örneğin, paylaşımınıza bir metin ekleyebilir veya belirli kişileri etiketleyebilirsiniz. Ayrıca, paylaşımın kimlerle paylaşılacağını seçebilirsiniz.

5. Paylaşım Yapma: Gönderiyi paylaşmak için uygun seçenekleri seçtikten sonra, sadece "Paylaş" veya "Gönder" düğmesine tıklamanız yeterlidir. Facebook gönderiyi hemen zaman akışınıza veya belirlediğiniz yere paylaşacaktır.

6. Paylaşımı Kontrol Etme: Son olarak, paylaşımınızın başarıyla gerçekleştirildiğinden emin olmak için zaman akışınızı kontrol edin. Gönderi, profilinizde veya belirlediğiniz diğer konumlarda görünmelidir. Ayrıca, paylaşımınızı kontrol ederek, herhangi bir hata olup olmadığını da görebilirsiniz.

Facebook'ta başkasının gönderisini paylaşmak bu kadar kolay! Artık sevdiklerinizle ilginç gönderileri paylaşabilir ve Facebook deneyiminizi daha da zenginleştirebilirsiniz. Herhangi bir sorunuz varsa, çekinmeden bana sorabilirsiniz!